Wednesday, January 30, 2019

מאת: אדם מילשטיין 

במהלך השנים האחרונות, הקהילה הישראלית-אמריקאית גדלה בצורה משמעותית, הן בגודלה המספרי והן בכוח ההשפעה שלה. ל-IAC מגוון רחב של תוכניות המגיעות למאות אלפי אנשים ופועלות בעשרות מדינות ברחבי ארצות הברית. לכנס השנתי של הארגון מגיעים אלפים ובאמצעות ארגון אח לקידום מדיניות, הפועל בוושינגטון וברחבי ארה"ב, אנו מצליחים להשיג תמיכה דו מפלגתית בברית בין ישראל לארה"ב. אפשר לומר בבטחה שהשגנו את המטרה המקורית של הארגון בעת הקמתו, לפני יותר מעשור; לארגן, להניע ולהעסיק את הקהילה הישראלית-אמריקאית.

אז לאן פנינו מועדות? 

אנו הארגון המרכזי בכל הנוגע להחיאת הישראליות בקהילה היהודית-אמריקאית – באמצעוות התרבות התוססת והמגוונת שלנו, הלשון העברית, הנכונות שלנו לקחת סיכונים במרדף אחר החדשנות, הגאווה במסורת היהודית שלנו, אהבתנו חסרת התנאים למדינת ישראל והאומץ שלנו לעמוד איתנים מול האויבים של העם היהודי. אהבתנו הבלתי מעורערת למדינת ישראל היא המפתח לא רק ללב הקהילה הישראלית-אמריקאית אלא גם ללב הקהילה היהודית המורחבת. כעת, משהפכנו לארגון יהודי משמעותי, היכולת שלנו להוביל ולקדם נושא מרכזי זה הנה מהותית. 

אנו יודעים, כי על מנת שישראל תישאר חזקה ואיתנה אנו זקוקים לקהילה יהודית חזקה ותומכת ברחבי העולם. באחריות אלו מאיתנו החיים בגולה לתמוך ללא תנאים במדינת ישראל על ידי בניית גשרים בין ישראלים לבין יהדות אמריקה. אנו לא רק מדברים בעברית ובאנגלית. אנו מדברים בשפת שני המקומות: ישראלית ואמריקאית.

יש לנו יכולת ייחודית להסביר למה האמריקאים חייבים לתמוך בישראל חזקה מתוך החוויות האישיות שלנו – השנים בהן חיינו, למדנו ועבדנו בישראל, ההבנה שלנו את ערך ההקרבה שנרכש במהלך שירותנו הצבאי, והקשרים שלנו עם בני משפחה וחברים שחיים בישראל. הקהילה שלנו בעלת ידע וניסיון יחודיים לגבי ההיסטוריה, הפוליטיקה, ההישגים, התרבות והאופי של מדינת ישראל. 

בשל כך, נטל ההוכחה הוא עלינו, כישראלים-אמריקאים, לשמש כגשר חי בין ארה"ב לישראל. באמצעות אקטיביזם שאין לו תקדים בקהילה הישראלית-אמריקאית עשינו כברת דרך ארוכה בגיוס תמיכה רחבה לברית בין ישראל לארה"ב. עם זאת, עד כה הפעלנו רק חלקיק מהיכולת של הקהילה שלנו ויש לנו עוד דרך ארוכה לעבור עד למימוש מלוא הפוטנציאל שלנו. 

לפני אלפי שנים אמר רבי הילל: "אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?".

מילים פשוטות אלה דוחפות אותי בכל יום ומזכירות לי שאנו לא יכולים להותיר את האחריות להפוך את הקהילות שלנו לחזקות יותר לאחרים ושלא ניתן להמתין למחר. לאחר שאימצתי את העשייה והשמחה שבעבודה לחיזוק העם היהודי והתמיכה בישראל, חיי התעשרו מעבר לכל דימיון. 

כעת, קהילתנו הישראלית-אמריקאית, חזקה, פעילה וממוקדת יותר מתמיד. החל מבני נוער שמשתתפים בתוכנית "איתנים", מנהיגי קהילה שלוקחים חלק בתוכנית "גוונים", ילדים בתוכנית "קשת", סטודנטים בתוכנית "משלנו" ואלפי משפחות שמשתתופת בארוחות שבת במסגרת "שישי ישראלי". הצעד הבא שלנו, הוא לאחד כוחות ולפעול יחדיו כשגרירים של מדינת ישראל לחיזוק הקשר בין שתי המדינות. 

אני יודע שכשם שהצלחנו בבניית הארגון שלנו, וכפי שאנו ממשיכים להצליח בהרחבתו, כך נצליח בחיזוק הקשר בין אזרחי ישראל לאזרחי ארצות הברית ונדביק את הקהילה היהודית אמריקאית באהבתנו, תשקתנו ותמיכתנו הבלתי מעורערת במדינת ישראל.

אדם מילשטיין הוא פילנטרופ ישראלי-אמריקאי, יזם, ויו"ר הIAC.  

Blog Category: