כישראלים שחיים בישראל אנחנו מכירים את חגיגות ה' באייר, יום העצמאות, על שלל פטישיו ומנגליו, אבל לאלו מאיתנו שמרגישים כבר די בבית כאן בניו יורק, החגיגה הגדולה עוד בדרך.

 

עוד משנת 1964 נערך המצעד בגדול ביותר למען ישראל ברחובות מנהטן. ביוזמה משותפת של JCRC ניו יורק, הפדרציה היהודית ניו יורק (UJA) והקונסוליה הכללית של ישראל ייערך גם בראשון הקרוב המצעד ה-52, ובסופו, בניצוחם של ארגון IAC ובשיתוף מחמם לב עם הפדרציה, ייערך הפסטיבל הישראלי הגדול.

 

בערב שבת יואר לכבוד היום הישראלי הגדול האמפייר סטייט בילדינג בצבעי כחול ולבן. בבוקר יום ראשון יצעדו לאורך השדרה החמישית במנהטן מרחוב
57 עד רחוב 74, כ-40 אלף צועדים מלמעלה מ-250 גופים, קהילות בתי כנסת ובתי ספר שונים. לצידם בריקוד וקצב ינופפו לאלפי הצופים שמסביב גם 15 להקות וקבוצות ריקוד, בינהם להקות רקדנים על גלגיליות, רוכבי אופנוע, להקות מחול, ליצנים ולהטוטנים, ולראשונה גם חברי צוות המיוזיקל המצליח "כנר על הגג" מברודווי אשר יצטרפו לצועדים וישירו קטעים מהמופע. המצעד כולו ישודר בשידור חי ברשת FOX.


השנה, בפעם הראשונה, בצעד אשר כשלעצמו מהווה מסר לקהילה היהודית והישראלית, יאחדו הפדרציה וארגון IAC כוחות וביחד יובילו את ה'אפטר פארטי' הגדול של הפסטיבל הישראלי. "חשוב היה לנו לחגוג את הפסטיבל בשיתוף עם הקהילה היהודית המחבקת מסביב, וגם לה, להכיר תודה", מסבירה יהודית פיינשטיין, שעומדת בראש ארגון IAC בניו יורק. "חשבנו שדווקא ביום המצעד הגדול למען ישראל, שבו הקהילה המקומית נותנת כל כך הרבה כבוד לישראל, זה הטיימינג המתאים".

Region: