3,500 תומכים מבוסטון רבתי התאספו בכיכר העיר, "סיטי סקוור פלזה", על רקע האנדרטה לזכר השואה, להפגין למען ישראל ולקרוא: די לטרור ודי לחמאס!

מאת: נעמה אור; צילם: סיון להב

פורסם ב: www.israelilifeusa.com

מעל 3,500 איש מאזור בוסטון רבתי התאספו בכיכר העיר, "סיטי סקוור פלזה", להפגין תמיכה בישראל ולקרוא לעולם: די לטרור ודי לחמאס!

אנשים נהרו מקרוב ומרחוק. ברגל, ברכבת, ברכב ובאוטובוסים שאורגנו ויצאו מקצוות העיר כדי לעמוד יחד במפגן סולידריות לאהבת ישראל, לשיר שירי ארץ ישראל ולהראות לעולם שאנחנו כוח מאוחד.

רחל חפץ, יו"ר-שותפה בסניף בוסטון של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקנית IAC, סיפרה כי מלבד IAC השתתפו בארגון האירוע למעלה מ-100 ארגונים מרחבי העיר. "חברנו יחדיו כקהילה אחת ומאוחדת למען מטרה אחת – תמיכה בשלום ובביטחון מדינת ישראל", היא אמרה לקהל הגדול.

אוהד אוהלו, סטודנט ישראלי באוניברסיטת ברנדייס, רכז‪ ‬תוכנית "משלנו" של ה-‪IAC‬, קצין מודיעין קרבי, שהתנדב למילואים וטס לארץ כדי להצטרף ללוחמים במבצע "צוק איתן", שיתף מעל במת האירוע ממה שחוה בשבועיים האחרונים: "שוב למדנו שצה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם, שמטרתו להגן על אזרחי מדינת ישראל ולהחזיר את השקט לתושבים... רק פתרון מדיני יצמיח שקט אמיתי ויציב על ידי בניית תשתיות של תקווה בין הפלסטינים לישראלים".

הסנטור לשעבר וויליאם קואן ("מו") נשא גם הוא דברים וסיפר על שני ביקוריו בארץ מאז 2012: "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה... במלחמה נגד הטרור אנו עומדים מאוחדים".

עוד נשאו דברים: נשיא הפדרציה היהודית בבוסטון, בארי שרייג‪;‬ הקונסול הכללי של ישראל בניו אינגלנד, יהודה יעקב;‬ הקונסול הכללי של קנדה בבוסטון, פטריק בינס;  ואיריס פריש, אם לארבעה המתגוררת בניוטון, שבנה הבכור התגייס השנה לצה"ל כחייל בודד. איריס ריגשה את הקהל כששיתפה את הקהל במה שעבר עליה בחודש האחרון כשידעה שבנה הצנחן נמצא בלב עזה - גאווה וחששות מהולים בתקווה לשלום.

האירוע הסתיים בתקיעת שופרות, בדיוק ברגע שבו פצחה בשמים האפורית קשת מעל האנדרטה לזכר השואה שהיוותה רקע לאירוע. אולי סמל לתקווה...